2 Nisan 2013 Salı

Harmony Prenatal Test (Anne Kanından Çocuğun DNA Taraması)


Fetal trizomilerin taranması ve Y kromozomunun değerlendirilmesinde kullanılan son derece gelişmiş bir kan testi; Harmony Prenatal Test. Kolay, güvenli ve kesin çözüm.

Trizomi: İnsanlarda, DNA dizilerinde oluşan ve genetik bilginin taşınmasını sağlayan 23 çift kromozom bulunmaktadır. Trizomilerde ise normalde iki kopya bulunan kromozomlardan herhangi birisi üç kopya bulunur.

Harmony Prenatal Test sık gözlenen trizomi 13, 18, 21 hakkında bilgi verir.

Harmony Pretanal Test; Fetal trizomilerin araştırılması için son derece güvenli bir kan testidir. Kan alma işlemi dışında herhangi bir işlem yapılmaz.

Harmony Prenatal Test’te yalancı negatif ve yalancı pozitif sonuç oranı son derece düşüktür.

Gebeliğin 10. Haftasından itibaren rahatlıkla yaptırılabilir. Sık gözlenen trizomi 21, 18, 13 ile Y kromozomu anomalilerinin saptanması için uygulanabilir. Yumurta donasyonu ile hamile kalmış annelerde güvenle kullanılabilir. Çoğul gebeliklerde ise uygulanamaz.

Ayrıntılı bilgi için; Harmony Prenatal Tanı Testi

5 yorum:

 1. Amniyosentez olacak gebeler için büyük kolaylık. Akademisyen olan doktor beyin gündemi takip edip bizleri bilgilendirmesini takdir ediyorum.

  YanıtlaSil
 2. "Dünya globalleşiyor." bu olsa gerek. Doktorum olan Mert Bey'in bunu bizlere anında duyurması sebebiyle teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. bu test icin doktor bey nereye yonlendiriyor acaba?direkt orada yaptirip gitsek bu testi hem zaman kaybetmemis oluruz.cunku baya uzun surede cikiyormus sonuc.tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe hanım öncelikle iyi günler dilerim. Amerika Ariosa Laboratuvarlarında yaptırmış olduğumuz testi 8 iş günü içerisinde sonucunu paylaşıyoruz.

   Sil
 4. Yeni web sitemiz www.mertkazandi.com

  YanıtlaSil